wawel

Home » Aktualizowane komentarze polityczne (7 lutego)

Aktualizowane komentarze polityczne (7 lutego)

26 stycznia

Studenci trzeciego wieku na hasło Hartmana i Blumsztajna podreptali. Oni nigdy nie przestaną mącić. Taka struktura. Nie trzeba było reaktywować B’nai B’rith. Mądry Polak po szkodzie…

Dziwny wypadek posła Wójcikowskiego. Hmm.

Dużo myślę o ministrze Glińskim. Rok temu był jednym z moich ulubieńców. Dziś – po kilku ostatnich osobliwych publicznych zachowaniach (od czasu przeprosin “córek”) – widzę go jako główną blokadę rządową przeciw dogłębności zmian. Ech, ta naiwność Jarosława… Jestem pewien, że za kilka miesięcy ocena Glińskiego będzie taka, jak Giertycha. Pewne osoby muszą dojrzeć, żeby zobaczyć tę dywersję (ńieświadomą, czy świadomą – nie ma tu znaczenia). Mój kandydat na następcę Glińskiego – prof.Pawłowicz. Sądzę, że stanie się to po wakacjach.

27 stycznia

Przypadkiem trafiłem dziś w TV Republika na rozmowę E.Stankiewicz z Bogdanem Urbankowskim. Ważne diagnozy i postulaty. Cieszy mnie to, że zasadniczy ton i sporo rozpoznań Urbankowskiego jest równoległych do moich refleksji o ministrze Glińskim, które powoli układam w głowie w notki. Wywiad świetny. Za tydzień będzie druga część. Chwała Ewie Stankiewicz, że takiego rozmówcę i że właśnie teraz zaprosiła.

Staniszkis odleciała kompletnie proponując na serio biednego faraona Rzeplińskiego (faraon specjalnej troski) na prezydenta. Nie do wiary. Jest powiedzenie (postmillerowskie) “skończyć jak mężczyzna”, wejdzie chyba w używanie: “skończyć jak Staniszkis”.

31 stycznia

Opinia grafologów o donosach “Bolka”. Do historii chyba przejdzie wypowiedź Borowczaka o tym, że Wałęsa to taka druga… Inka. Nie ma granic dla sprzedajności… Lityński to samo, co Borowczak, tylko w wersji light: Wałęsa to św.Paweł. Boże, widzisz to i nie grzmisz? Tragedią Polski są ci ludzie, którzy obsiedli nasz kraj od 1989 (od 1944). Jemioła…

2 lutego

“W środę [1.02.2017] wieczorem na kampusie niegdyś słynnego z ruchów wolnościowych (w drugiej połowie lat 1960-tych) uniwersytetu w Berkeley (przez zatokę na północ od San Francisco) nie doszło do zapowiedzianego spotkania z prawicowym dziennikarzem i komentatorem (gejem) Milo Yiannopoulos (ur. w 1984 r. w Grecji, obywatel Wielkiej Brytanii). Lewica akademicka, plus 150 zamaskowanych anarchistów zorganizowała protest paląc i niszcząc uniwersyteckie obiekty, bijąc metalowymi rurami politycznych przeciwników, wyrządzając szkód na ok. $100,000. Milo jest znanym wolnościowcem krytykującym lewicowe tendencje autorytarne, polityczną poprawność i femonazizm. Zamieszki i demonstracje trwają tu już drugi dzień. Hasłem skandowanym przez uniwersyteckich lewaków było:
„No borders, no nations! Fuck deportations!” (Nie chcemy granic, ani narodów! Pieprzyć deportacje!)”.

Co tu komentować… 1917-2017. Stulecie choroby. Marzenia o powtórce z historii. Cykl remisja-progresja? Jednak chyba nie. Ludzkość jest w innym punkcie. Duch czasu nie jest plagiatorem.

7 lutego

Dziwne, ekskluzywne (bez tłumacza) spotkanie Merkel z Dudą. Cóż, Niemcy mają jeszcze resztki inteligencji i rozpoznali “słabe podbrzusze” polskiego triumwiratu. Lubię i cenię prezydenta Dudę, ale… się niepokoję. Jest zbyt miękki i odrealniony – przy wszystkich swoich plusach.

 

 

 

 

 

Advertisements

2 Comments

  1. wawel says:

    27.01.2017

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Get Their Attention

The Home page template is designed for just this purpose.

Add a bold headline with a Text widget.

Call to Action

Advertisements
%d bloggers like this: